workrave - en to hu translation catalogue (246 entries)

en: Reconnecting to %s:%d.
hu: Újracsatlakozás a következőhöz: %s:%d.

en: Cannot resolve my own hostname. Deactivating distribution.
hu: Nem oldható fel a saját gépnév. A hálózati műveletek felfüggesztésre kerültek.

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
hu: Nem engedélyezhetőek a hálózati műveletek.

en: Disabling network operation.
hu: Hálózati műveletek tiltása.

en: Connecting to %s:%d.
hu: Csatlakozás a következőhöz: %s:%d.

en: Removing client %s:%d.
hu: %s:%d kliens eltávolítása.

note: Closing direct connection.
en: Disconnecting %s:%d.
hu: Kapcsolat bontása a következővel: %s:%d.

note: It's a remote client. mark it master.
en: Client %s:%d is now master.
hu: A következő kliens az elsődleges: %s:%d.

note: Its ME!
en: I'm now master.
hu: Én vagyok az elsődleges.

en: Client %s:%d saying hello.
hu: %s:%d kliens „hello”-t küldött.

note: Duplicate client. inform client that it's bogus and close.
en: Client %s:%d is duplicate.
hu: A következő kliens többször szerepel: %s:%d.

note: Incorrect password.
en: Client %s:%d access denied.
hu: Hozzáférés megtagadva: %s:%d

en: Client %s:%d signed off.
hu: %s:%d kliens kijelentkezett.

en: Client %s:%d is welcoming us.
hu: %s:%d kliens üdvözöl minket.

en: Requesting master status from %s:%d.
hu: Elsődleges állapot igénylése a következőtől: %s:%d.

en: Client timeout from %s:%d.
hu: Kliens időtúllépés: %s:%d.

en: Rejecting master request from client %s:%d.
hu: %s:%d kliens elsődlegességi kérelme elutasítva.

en: Acknowledging master request from client %s:%d.
hu: %s:%d kliens elsődlegességi kérelme elfogadva.

en: Non-master client %s:%d rejected master request.
hu: %s:%d nem elsődleges kliens elutasította elsődlegességi kérelmét.

en: Client %s:%d rejected master request, delaying.
hu: %s:%d kliens elutasította elsődlegességi kérelmét, késleltetés…

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
hu: %s kliens az elsődleges.

en: Network operation started.
hu: Hálózati műveletek elkezdve.

en: Accepted new client.
hu: Új kliens elfogadva.

en: Client %s:%d read error, closing.
hu: Olvasási hiba: %s:%d. Befejezés.

en: Client %s:%d closed connection.
hu: %s:%d kliens befejezte a kapcsolatot.

en: Client %s:%d connected.
hu: %s:%d kliens kapcsolódott.

en: Could not connect to client %s:%d.
hu: Sikertelen kapcsolódás %s:%d klienshez.

en: Break ignored
hu: Szünet figyelmen kívül hagyása

en: Break prompt
hu: Felszólítás szünetre

en: Daily limit
hu: Napi korlátozás

en: Exercise change
hu: Új gyakorlat

en: Exercise ended
hu: Gyakorlat vége

en: Exercises ended
hu: Gyakorlatok vége

en: Micro-break ended
hu: Rövid pihenő vége

en: Micro-break started
hu: Rövid pihenő kezdete

en: Rest break ended
hu: Pihenőidő vége

en: Rest break started
hu: Pihenőidő kezdete

en: Custom
hu: Egyéb

en: %s%d:%02d:%02d hours
hu: %s%d óra, %02d perc és %02d másodperc

en: %s%d:%02d minutes
hu: %s%d perc és %02d másodperc

en: %s%d seconds
hu: %s%d másodperc

en: Lock
hu: Zárolás

en: Shut down
hu: Kikapcsolás

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Postpone
hu: Elhalasztás

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
hu: Elérte a napi engedélyezett számítógép-használatának maximumát.
    Kérem, hagyja abba a számítógépes munkát. Ha nincs még vége a
    munkaidejének, keressen valami más tennivalót, például nézzen át
    egy iratot.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
hu: Rövid pihenő

en: Rest break
hu: Pihenőidő

en: Mode:
hu: Mód:

en: Suspended
hu: Felfüggesztett

en: Quiet
hu: Csendes

en: _Rest break
hu: _Pihenőidő

en: _Mode
hu: _Mód

en: _Normal
hu: _Általános

en: _Suspended
hu: _Felfüggesztett

en: Q_uiet
hu: _Csendes

en: _Reading mode
hu: _Olvasási mód

en: _Network
hu: _Hálózat

en: _Connect
hu: C_satlakozás

en: _Disconnect
hu: _Kapcsolat bontása

en: _Reconnect
hu: Ú_jracsatlakozás

en: Show _log
hu: Nap_ló

en: Exercises
hu: Gyakorlatok

en: Statistics
hu: Statisztika

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
hu: Ez a program segít az ismétlődő mozgásból eredő izomhúzódás (RSI – repetitive strain injury) megelőzésében és az abból való felépülésben.

en: Please relax for a few seconds
hu: Kérem, lazítson pár másodpercig

en: Next rest break in %s
hu: A következő pihenőidő %s múlva lesz

en: Rest break %s overdue
hu: A pihenőidő %s késésben van

en: Daily limit in %s
hu: A napi korlátozásból %s van hátra

en: Daily limit %s overdue
hu: A napi korlátozás %s túllépésben van

en: Preferences
hu: Beállítások

en: General
hu: Általános

en: Sounds
hu: Hangok

en: Status Window
hu: Állapotjelző ablak

en: Applet
hu: Kisalkalmazás

note: Notebook
en: Timers
hu: Időzítők

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Network
hu: Hálózat

en: No blocking
hu: Korlátozás nélkül

en: Block input
hu: A bemenetek tiltása

en: Block input and screen
hu: A bemenetek és a képernyő tiltása

note: Options
en: Options
hu: Opciók

en: Block mode:
hu: Korlátozás:

en: System default
hu: Rendszer alapértelmezése

en: (font not available)
hu: (nem érhető el a betűtípus)

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Start Workrave on Windows startup
hu: Workrave indítása a Windows elindulásakor

en: Show system tray icon
hu: Tálcaikon megjelenítése

note: Options
en: Sound Options
hu: Hangbeállítások

en: No sounds
hu: Hangok nélkül

en: Play sounds using sound card
hu: Hangok lejátszása a hangkártyán keresztül

en: Play sounds using built-in speaker
hu: Hangok lejátszása a beépített hangszórón

en: Volume:
hu: Hangerő:

en: Sound:
hu: Hang:

en: Mute sounds during rest break and daily limit
hu: Hangok némítása a pihenőidő és a napi korlátozás során

note: Sound themes
en: Sound Events
hu: Hangesemények

en: Sound Theme:
hu: Hangtéma:

en: Play
hu: Lejátszás

en: Event
hu: Esemény

en: Choose a sound
hu: Válasszon hangot

en: Wavefiles
hu: Hangfájlok

en: Time for a micro-break?
hu: Van ideje egy rövid pihenőre?

en: You need a rest break...
hu: Tartson pihenőt…

en: You should stop for today...
hu: Be kellene fejezni a számítógépes munkát mára…

en: Break in %s
hu: Szünet ennyi idő múlva: %s

en: Disappears in %s
hu: Eltűnik ennyi idő múlva: %s

en: Silent in %s
hu: Csend ennyi idő múlva: %s

en: Rest break for %s
hu: Még %s van hátra a pihenőidőből

en: Natural rest break
hu: Természetes szünet

en: This is your natural rest break.
hu: Ez az Ön természetes pihenője.

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
hu: Ez az Ön pihenőideje. Álljon föl, sétáljon el a számítógéptől.
    Lazítson, nyújtózzon, sétáljon pár percig.

en: Take rest break now
hu: Tartson pihenőt

en: Wait
hu: Várakozás

en: Place timers next to each other
hu: Időzítők egymás után helyezése

en: Place micro-break and rest break in one spot
hu: A rövid pihenő és a pihenőidő kijelzőinek összevonása

en: Place rest break and daily limit in one spot
hu: A pihenőidő és a napi korlátozás kijelzőjének összevonása

en: Place all timers in one spot
hu: Az összes időzítő kijelzőjének összevonása

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show only when this timer is first due
hu: Csak akkor mutassa, ha ez lesz a következő megszakítás

en: Show status window
hu: Állapotjelző ablak megjelenítése

en: The status window stays always on top of other windows
hu: Az állapotjelző ablak mindig a többi ablak fölött helyezkedik el

en: Applet enabled
hu: Kisalkalmazás engedélyezve

en: Display
hu: Kijelzés

en: Placement:
hu: Elhelyezés:

en: Cycle time:
hu: Ciklusidő: (másodpercben)

note: Layout
en: Micro-break:
hu: Rövid pihenő:

en: Rest break:
hu: Pihenőidő:

en: Daily limit:
hu: Napi korlátozás:

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
hu: Időzítés engedélyezése

note: Prelude frame
en: Break prompting
hu: Felszólítás szünet tartására

en: Prompt before breaking
hu: Felszólítás a szünet előtt

en: Maximum number of prompts:
hu: Felszólítások maximális száma:

en: Show 'Postpone' and 'Skip' button
hu: „Elhalasztás” és „Kihagyás” gombok megjelenítése

en: Suspend timer when inactive
hu: Időzítés felfüggesztése, ha a felhasználó inaktív

en: Regard micro-breaks as activity
hu: Rövid pihenők tekintése aktivitásnak

en: Number of exercises:
hu: Gyakorlatok száma:

en: Time before end:
hu: Napi géphasználati korlát:

en: Time between breaks:
hu: Szünetek közti idő:

en: Break duration:
hu: Szünet időtartama:

en: Postpone time:
hu: Elhalasztás hossza:

en: Orientation
hu: Tájolás

en: The orientation of the tray
hu: A panel tájolása

en: Assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI)
hu: Ez a program segít az ismétlődő mozgásból eredő izomhúzódás (RSI – repetitive strain injury) megelőzésében és az abból való felépülésben

en: _About...
hu: _Névjegy…

en: _Connect...
hu: _Csatlakozás…

en: _Exercises
hu: _Gyakorlatok

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Quiet
hu: _Csendes

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Restbreak
hu: _Pihenőidő tartása

en: _Show Log...
hu: Nap_ló...

en: _Statistics
hu: _Statisztika

en: Workrave Applet
hu: Workrave kisalkalmazás

en: Reading mode
hu: Olvasási mód

en: About...
hu: Névjegy…

en: Network connect
hu: Hálózati csatlakozás

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
hu: Adja meg annak a számítógépnek az adatait,
    amelyhez csatlakozni szeretne.

en: Host name:
hu: Gépnév:

en: Network log
hu: Hálózati napló

en: Enable networking
hu: Hálózatkezelés engedélyezése

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Allow incoming connections
hu: Bejövő kapcsolatok engedélyezése

en: Server settings
hu: Kiszolgálóbeállítások

en: Server port:
hu: Kiszolgáló portja:

en: Reconnect attempts:
hu: Újracsatlakozási próbálkozások száma:

en: Reconnect interval:
hu: Újracsatlakozási próbálkozások közti várakozás:

en: Advanced
hu: Haladó

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
hu: A következő felsorolás azokat a gépeket tartalmazza, amelyekhez a Workrave
    csatlakozik induláskor. Kattintson a gépnévre vagy a portra a módosításhoz.

en: Host name
hu: Gépnév

en: Hosts
hu: Gépek

en: Backward shoulder stretch
hu: Hátsó vállnyújtás

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
hu: Takarja el a tenyerével a szemeit úgy, hogy még ki tudja nyitni azokat. Most nyissa ki a szemeit és nézze a tenyerei sötétségét. Ez a módszer jobban nyugtatja szemeit, mintha csak egyszerűen becsukná őket.

en: Finger stretch
hu: Ujjnyújtás

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
hu: Kulcsolja össze ujjait a háta mögött. Ezután óvatosan közelítse egymáshoz könyökeit, amíg ki nem egyenesednek karjai. Tartsa ezt a helyzetet 5–15 másodpercig, majd ismételje meg a gyakorlatot kétszer.

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
hu: Egyik karját tegye vízszintesen nyújtva a mellkasa elé. Nyomja ezt a karját a másik kezével maga felé amíg nem érzi, hogy válla gyengén megfeszül. Tartsa így rövid ideig karját és ismételje meg a gyakorlatot a másik karjával.

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
hu: Nézze a képernyő kávájának bal felső sarkát. Lassan kövesse szemével – feje mozgatása nélkül – a keretet a jobb felső sarokig. Folytassa ezt az óra járásának irányában két körön keresztül. Ezután végezze el a gyakorlatot visszafelé.

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
hu: Keresse meg a monitora mögött a lehető legtávolabbi pontot és fókuszáljon rá szemével. Ezután fókuszáljon a képernyő kávájára. Ismételje meg. Ha nem tud elég messze nézni a képernyőtől, válasszon egy másik irányt és váltogassa a fókuszt a távoli alak és egy a monitor távolságában tartott toll között.

en: Look into the darkness
hu: Pillantás a sötétségbe

en: Move the eyes
hu: Szemkörzés

en: Move the shoulders
hu: Vállkörzés

en: Move the shoulders up and down
hu: Függőleges vállmozgatás

en: Neck tilt stretch
hu: Fejkörzés

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
hu: Ülő helyzetben tegye kezeit a széke karfáira. Nyomja testét fölfele, amíg karja ki nem nyúlik. Próbálja fejét jobban kinyújtani vállai leeresztésével. Lassan ereszkedjen vissza a székébe.

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
hu: Távolítsa el egymástól és nyújtsa ki ujjait amíg nem érzi, hogy megfeszülnek. Tartsa ezt az állapotot 10 másodpercig. Lazítson, majd hajlítsa be ujjait az ízületeknél és tartsa ezt a helyzetet is 10 másodpercig. Ismételje meg a gyakorlatot.

en: Shoulder-arm stretch
hu: Váll-kar nyújtás

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
hu: Végezzen négy-négy lassú malomkörzést előre és hátra, mindkét kezével. A gyakorlat felénél lazíthat egyet.

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
hu: Tartsa fejét egy kényelmes, egyenes pozícióban. Lassan hajtsa fejét a jobb vállára, hogy enyhén megfeszüljenek bal vállának izmai. Tartsa ezt a helyzetet 5 másodpercig. Ezután hajtsa fejét balra a másik oldal nyújtásához. Mindkét oldalra kétszer végezze el a gyakorlatot.

en: Train focusing the eyes
hu: A szemek edzése fókuszálással

en: Turn your head
hu: Fejfordítás

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
hu: Fordítsa balra a fejét és tartsa úgy két másodpercig. Ezután fordítsa jobbra és tartsa úgy két másodpercig.

en: Exercises player
hu: Feladatok

en: Previous exercise
hu: Előző gyakorlat

en: Next exercise
hu: Gyakorlatok száma:

en: Pause exercises
hu: Gyakorlatok szüneteltetése

en: End exercises
hu: Gyakorlatok befejezése

en: Resume
hu: Folytatás

en: Pause
hu: Szünet

en: Resume exercises
hu: Gyakorlatok folytatása

en: Browse history
hu: Történet böngészése

en: Date:
hu: Dátum:

en: Breaks
hu: Szünetek

en: Break prompts
hu: Felszólítások

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
hu: A pihenésre való felszólítások száma, kivéve az egyazon szünetre való többszöri felszólításokat

en: Repeated prompts
hu: Ismételt felszólítások

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
hu: Ismételt felszólítások száma szünet tartására

en: Prompted breaks taken
hu: Megtartott kért szünetek

en: The number of times you took a break when being prompted
hu: Azoknak az eseteknek a száma, amikor Ön a felszólításra szünetet tartott

en: Natural breaks taken
hu: Természetes szünetek

en: The number of times you took a break without being prompted
hu: Azoknak az eseteknek a száma, amikor Ön felszólítás nélkül tartott szünetet

en: Breaks skipped
hu: Kihagyott szünetek

en: The number of breaks you skipped
hu: Kihagyott szünetek száma

en: Breaks postponed
hu: Elhalasztott szünetek

en: The number of breaks you postponed
hu: Elhalasztott szünetek száma

en: Overdue time
hu: Késés

en: The total time this break was overdue
hu: A szünetfajta adott napon történt összes késése

en: Daily usage
hu: Napi használat

en: The total computer usage
hu: A teljes számítógép-használat

en: Activity
hu: Aktivitás

en: Mouse usage:
hu: Egérhasználat:

en: The total time you were using the mouse
hu: Az összes egérhasználattal töltött idő

en: Mouse movement:
hu: Egérmozgás:

en: The total on-screen mouse movement
hu: A teljes (képernyőn mért) egérmozgatás

en: Effective mouse movement:
hu: Effektív egérmozgás:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
hu: Az az egérmozgás, ami akkor történt volna, ha a kattintások közt egyenesen mozgatja az egeret

en: Mouse button clicks:
hu: Egérkattintások:

en: The total number of mouse button clicks
hu: Az egérkattintások száma

en: Keystrokes:
hu: Leütések:

en: The total number of keys pressed
hu: A lenyomott billentyűk száma

en: %s, from %s to %s
hu: %s, ettől: %s eddig: %s

en: File is not a valid .desktop file
hu: A fájl nem egy érvényes .desktop fájl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hu: Ismeretlen .desktop fájl verzió: „%s”

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Application does not accept documents on command line
hu: Az alkalmazás nem fogad el dokumentumokat a parancssorban

en: Unrecognized launch option: %d
hu: Ismeretlen indítási kapcsoló: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hu: Nem adhatók dokumentum-URI címek egy „Type=Link” asztali bejegyzésnek

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Specify session management ID
hu: A munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése
